Містичне свято Колесо року – Йоль.

  1. Головна
  2. Блог
  3. Містичне свято Колесо року – Йоль.

21.12 ми відзначили ще одне містичне свято Колесо року – Йоль.

Гостей пригощали скандинавськими гарячими алкогольними напоями та смаколиками від кухні, дивували святковим вогняним шоу; разом ми виконали ритуал на здійснення бажання, а також познайомились зі злим Крампусом!!

Наступне свято Імболґ вже 1 лютого! Тому вже зазначте у календарі, що цього дня ми зустрічаємось в «Kattegat» на Шота Руставелі, 15!

📜 Що таке Йоль?
Йоль – це кельтський Новий рік! Починається в день зимового сонцестояння (21.12) і триває 13 ночей, відомих як «Ночі духів». В день сонцестояння духи стають володарями: вночі розпалюється «багаття Йоля» та даються щирі обіцянки. Вважається, що в цю ніч краще не залишатися самотнім, бо людина опиняється з мертвими та духами потойбіччя. Також Йоль – це час великого пригощання та святкування, коли клани збирались, щоб знову привітати Сонце, що воскресло із темряви.

📜 Хто такий Крампус?
Він – повна протилежність Санти. Перед Різдвом (і ще раніше — під час Йоля) він викрадав дітей, які погано себе поводили, а також спокушав жінок. Це справжній новорічний демон, що виглядає відповідно: довгі роги та копита, темна волосяна шерсть, страхітливо загострений язик і ланцюг з великим дзвіночком. Австрійські діти напередодні Різдва залишали на вікні свої черевики: хороші дітлахи отримували подарунки від Санти, а непокірні — від Крампуса 🫣